Çiçek düzenleme sanatı ile harikalar yaratın

Çiçek düzenleme sanatı ile harikalar yaratın

Yazar: Admin Okunma: 1071 Yayın Tarihi: 02 Sep 2020 Yorum 0

“Çiçek düzenleme sanatı”nın yolu, yaratıcı fikirlerden geçiyor. Örneğin kesme çiçeklerin saplarına, tuhafiyelerden çok uygun fiyata bulabileceğiniz kumaş, kurdele, fisto gibi malzemeler sarabilirsiniz. Hazır satılan dantellerle süsleyeceğiniz çiçekleri yüksek bir vazoda sergileyebilirsiniz. Evde kullanmadığınız, atıl vaziyette duran pek çok materyali de kullanmanız mümkün. Eski bir sepet, kutu, fanus, kek kalıbı, kavanozlar, fincanlar… Hepsi, küçük dokunuşlarınızla çiçeklere muhteşem bir ev sahipliği yapabilir. Kullanmadığınız eski bir kuş kafesine kısa boylu bitkilerinizi yerleştirebilir, büyük bir fincanı saksı olarak kullanabilirsiniz. Bir tepsinin içine yerleştireceğiniz minik saksıları, sehpanızda çok şık bir şekilde sergileyebilirsiniz. Ayrıca çiçeklerinizi meyve ve sebzelerle de kombinlemeniz mümkün. Örneğin çarliston biberlerin arasından çıkan papatyalar nasıl bir fikir? Ya da vazonun altına yerleştireceğiniz yeşil elmalar, limonlar? Yapacağınız her tasarım, size özel olacak ve çiçek düzenleme sanatınızı konuşturmuş olacaksınız. Sizin için derlediğimiz çiçek düzenleme sanatı örnekleri, size ilham verecektir.

Devamını Oku

Fidancılık sektöründe 100 milyon dolarlık ihracat hedefi

Fidancılık sektöründe 100 milyon dolarlık ihracat hedefi

Yazar: Admin Okunma: 1947 Yayın Tarihi: 02 Sep 2020 Yorum 0

Fidan Üreticileri Alt Birliği (FÜAB) Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Nallı, Türkiye'nin 10 yıl öncesine kadar fidan ithal ettiği Avrupa ülkelerine fidan ihraç eder konuma geldiğini belirterek, "Fidancılık sektöründe 2023'te 100 milyon doların üzerinde ihracat yapmayı hedefliyoruz." dedi.
Nallı, Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda ülke genelinde 11 Kasım'da 11 milyonu aşkın fidanın toprakla buluşturulması etkinliği kapsamında, Türkiye'nin fidancılık sektörü ve dış ticaret hacmine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Devamını Oku

Fidan Yetiştiriciliği Devlet Desteği

Fidan Yetiştiriciliği Devlet Desteği

Yazar: Yazar Okunma: 1506 Yayın Tarihi: 14 Oct 2016 Yorum 0

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından fidan yetiştiriciligi konusunda destek verilmektedir. Fidan yetiştiriciliğinin nasıl yapılacağını bilenler iş bölümü olanaklarını inceleyebilir ve devletin verdiği desteklerden yararlanabilir. Fidan yetiştiriciliği karlı bir iştir.

Devamını Oku

Çiçek Yetiştirerek Para Kazanmak

Çiçek Yetiştirerek Para Kazanmak

Yazar: Yazar Okunma: 966 Yayın Tarihi: 14 Oct 2016 Yorum 0

Çiçekleri seven ve ek gelir elde etmek isteyen herkes bu işi yapabilir. Yani ne cinsiyetiniz ne işiniz ne yaşınız bu işte belirleyici bir faktör değildir. Mesela çalışanlar da çiçek yetiştirebilir, ev hanımları da. Ama burada kaç tane çiçek yetiştirmek istediğiniz, uygun alanınızın olup olmaması, çiçeklerinizle ne kadar vakit geçirebileceğiniz çok önemlidir. Çünkü biliyorsunuz, çiçeklerin tek ihtiyacı su ve güneş değildir. 

Devamını Oku

Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)